fbpx
wiosna bazie

Ciałopozytywne dbanie o urodę

Ciałopozytyw kojarzy mi się z delikatnością i wyrozumiałością dla siebie. Długo się tego uczyłam, ale z każdym rokiem mam dla siebie coraz więcej dobrych uczuć. Bardzo mnie to cieszy i daje coraz większy spokój. Jak większośc kobiet lubię kosmetyki, czytam składy, wybieram dobre dla mnie produkty. Lubię przeglądać kosmetyki koleżanek, rozdaję próbki ulubionych produktów i mówię, na co zwracam uwagę. Zachęcam do wspierania polskich małych marek, często jedno- czy dwuosobowych manufaktur, które robią swoje kosmetyki z sercem. Nie lubię plastiku, także w łazience staram się go unikać, co udaje się z coraz lepszym skutkiem. 

Ciałopozytyw to też dawanie sobie tego, co najlepsze

Chodzi mi o dobre relacje, dobre jedzenie, dobre produkty, książki i wiele innych aspektów. Od czegoś trzeba zacząć, a że kosmetyki są bardzo lubiane przez wiele kobiet, pomyślałam, że dam kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę i co warto zmienić. 

Na początek – porządki

Przejrzyj kosmetyki w łazience i w kosmetyczce, sprawdź daty ważności, jeśli czegoś nie używasz, może uda Ci się podać to dalej. Lepiej mieć mniej, ale dobrych kosmetyków, które Ci służą. 

Zapach

To często ważny aspekt przy wyborze kosmetyków. Zwróć uwagę, żeby nie był syntetyczny. Kosmetyki bez zapachu też mają swoich zwolenników. Dla mnie najważniejsze jest działanie, ale nie narzekam, jeśli kosmetyk pięknie pachnie, ważne, żeby był to zapach z naturalnych ekstraktów i olejków eterycznych. Wtedy dodatkowo fundujemy sobie aromaterapię.  

Unikaj oleju palmowego i parafiny

Te dwa składniki są już od dawna na mojej czarnej liście. Olej palmowy to składnik naturalny, ale pozyskiwany z wielkim okrucieństwem dla zwierząt i środowiska naturalnego. Parafina to tani wypełniacz i pochodna ropy naftowej. Jest często na pierwszym miejscu w składzie balsamów do ciała, kremów do rąk czy stóp. Nie daj się nabrać, może skóra jest po nim przyjemnie gładka, ale to nie jest składnik odżywiający skórę. 

Polub mydła w kostce

Są coraz piękniejsze, a ich używanie nie jest kłopotliwe. W ciągu roku zaoszczędzisz bardzo dużo plastikowych opakowań, jeśli zrezygnujesz z mydła w płynie. 

W temacie eko pielęgnacji warto wspomnieć o patyczkach do uszu – wybieraj te papierowe, a waciki jednorazowe zamień na wielorazowe z mikrofibry czy innych trwałych materiałów. To też oszczędność pieniędzy, ekologiczne rozwiązania są często korzystniejsze dla naszego portfela. Zdecydowanie umiar jest tym, co powinno nami kierować. 

Najlepszym kosmetykiem zawsze będzie sen

Nie da się go zastąpić kremem ani suplementem. W idei ciało pozytywności sen powinien być zawsze na pierwszym miejscu. Do tego 1,5 litra wody każdego dnia i krótki spacer.

Podstawą dbania o siebie zawsze powinno być to, co służy Tobie. Bycie dobrą dla siebie jest bezpłatne, włącz tryb życia, który Ci służy. Dzięki temu budujesz coś trwalszego, nie tak ulotnego, jak najnowsze trendy.

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!