fbpx

Ćwiczenia z uważności

Recenzja "Mindfulness znaczy sati", Tomasz Kryszczyński

Chcesz rozpocząć praktykowanie mindfulness? Słyszałeś o uważności, ale nie do końca wiesz, o co w niej chodzi? A może chcesz urozmaicić swoją codzienną praktykę? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że najnowsza pozycja autorstwa Tomasza Kryszczyńskiego Mindfulness znaczy sati. 25 ćwiczeń rozwijających mindfulness jest dla ciebie! Dzięki książce dowiesz się, czym dokładnie jest tajemnicze tytułowe sati, a także poznasz jego tajniki, poprzez które uzyskasz wiedzę, jak praktykować.

Podzielenie książki na trzy główne filary w doskonały sposób porządkuje lekturę i pozwala krok po kroku, oddech po oddechu zapoznawać się z uważnością. Nie martw się, nie rzucisz się od razu na głęboką wodę. Dzięki książce stopniowo zanurzysz jeden palec, potem drugi, aby w końcu pewnie do niej wskoczyć. Najpierw dowiesz się co nieco o samej uważności. To podstawowe informacje, które umożliwią ci jej lepsze zrozumienie i pokażą ci, jak podchodzić do praktyki. Potem następuje sekcja ćwiczeń, a każde z nich jest poprzedzone krótkim wstępem. Z pewnością nawet dla osób, które miały wcześniej do czynienia z mindfulness, znajdzie się w nich coś nowego i mogą okazać się powiewem świeżości w regularnej pracy nad uważnością. Oprócz wersji papierowej, ćwiczenia zostały zapisane również w formie nagrań na dołączonej do książki płycie. To idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają lub tych, którzy wiedzą, że taka forma odpowiada im najbardziej. Na koniec czeka cię solidna porcja teorii na temat historii sati. To wiedza, która może pomóc we wzmocnieniu praktyki własnej, dlatego zdecydowanie warto ją posiąść.

Książka zachwyca zawartością merytoryczną, jednak nie można nie docenić także sposobu jej prezentacji. Biel połączona z delikatnymi odcieniami zieleni, motywy roślinne, subtelne liście. Te wszystkie elementy potęgują uczucie spokoju, które pojawia się podczas lektury.

25 ćwiczeń podzielonych na formalne i nieformalne pozwoli ci zacząć albo urozmaicić codzienną pracę nad uważnością. Zatrzymać się na chwilę i przestać pędzić. To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce nauczyć się świadomie akceptować tu i teraz.

Mindfulness znaczy sati. 25 ćwiczeń rozwijających mindfulness, Tomasz Kryszczyński, Wydawnictwo Sensus

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!