fbpx

Jak nie zwariować, edukując się na temat odżywiania?

Recenzja książki Zakłamane jedzenie. Obalamy mity zdrowego odżywiania Hanny Stolińskiej (Wydawnictwo Otwarte)

Zakłamane jedzenie Hanny Stolińskiej odczarowuje temat prawidłowej diety. A w zasadzie diet, bo przecież każdy z nas jest inny i czego innego potrzebuje, by być zdrowym i pełnym energii. Książka stanowi drogę do odkrycia prawdy o dostępnych na rynku produktach, demaskuje błędne schematy i uczy dokonywać świadomych wyborów.

Autorka książki rzeczowo i solidnie wyjaśnia poszczególne kwestie, prowadząc czytelnika od zaleceń zdrowego żywienia, przez fałszywe teorie żywieniowe do superfoods i tego, jak nie zwariować, edukując się na temat odżywiania. Ta książka to konkret. Nie czyta jej się lekko, ale wartość merytoryczna jest warta poświęconego czasu. Czytelnik kończy lekturę naprawdę mądrzejszy, a chyba właśnie o to chodzi w tego typu książkach.

Ciekawa jest podróż po zmieniających się światowych wytycznych co do żywienia. Czy każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę? Pewnie nie raz widzieliśmy piramidę zalecanego odżywiania, ale czy aby na pewno była ona aktualna? Albo superfoods – co o nich wiemy i czy na pewno to, co trzeba? A grupa krwi – czy ma znaczenia dla naszej diety?

W Zakłamanym jedzeniu na pewno znajdziemy odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Książka jest wydana praktycznie. Podręczna forma sprawia, że można po nią sięgać często lub mieć ją  przy sobie, jeśli zajdzie potrzeba.

Pozycja godna uwagi, rzetelna dawka informacji. Warto przeczytać!

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!