fbpx

Jak opanować mentalny chaos?

Recenzja "Jak lepiej myśleć" Christel Petitcollin

Jak lepiej myśleć to kontynuacja i rozwinięcie pierwszej części Jak mniej myśleć autorstwa Christel Petitcollin. W pierwszej części autorka przybliża pojęcie tzw. „nadwydajności mentalnej” i jako doświadczona terapeutka kieruje swoje tezy do wszystkich wysoko wrażliwych i nieustannie analizujących rzeczywistość. Pomaga im tym samym zrozumieć, jakiego rodzaju procesy myślowe zachodzą w ich głowach i jak opanować mentalny chaos. 

Druga część książki rozpoczyna się analizą korespondencji, którą autorka otrzymała po ukazaniu się pierwszej części. Czytelnicy, którzy odnaleźli w niej elementy wspólne z własnym myśleniem i otaczającą ich rzeczywistością, mieli do autorki ogrom pytań. W związku z czym Jak lepiej myśleć jest dalszą „korespondencją” autorki z czytelnikami. W drugiej części terapeutka w dość prosty sposób wskazuje, co może zrobić wysoko wrażliwy człowiek, żeby otoczenie, w którym każdego dnia żyje i pracuje, mogło stać się dla niego przyjaznym i bezpiecznym miejscem.

Petitcollin podejmuje również próbę naukowego potwierdzenia istnienia nadwydajnych mentalnie, co można uznać za niepotrzebne – tego typu wyjaśnienia zaburzają płynność treści i wpędzają w chaotyczne zaułki.

Mimo, że obie części nazywane są poradnikiem, czytelnik nie znajdzie w niej jasnej i sprawdzonej metody lepszego myślenia, co jest jednocześnie kolejnym plusem książki. Jej treść motywuje do spojrzenia w głąb siebie i dostrzeżenia elementów, które przyczyniają się do analizowania wszystkiego, zawsze i wszędzie. 

Christel Petitcollin, Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych, Wydawnictwo Feeria

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!