fbpx
inspirujące kobiety

Kobiety, bez których świat nie byłby taki sam

Miesiąc marzec stał, i stać będzie, pod znakiem kobiet. I bardzo dobrze, gdyż w nas, Kobietach siła! Jesteście ciekawi jakich odważnych i odkrywczych dokonań dokonały ostatnio Panie? Sprawdziłam, co w trawie piszczy w temacie slow, eko oraz lifestyle. Zapraszam do lektury!

Dr Maral Yazrloo-Patrrick

Z pochodzenia Iranka, przemierzyła na swoim motocyklu, bez żadnego dodatkowego wsparcia, ponad 100,000 kilometrów podróżując przez 64 kraje na 7 kontynentach. Jej podróż trwała prawie 17 miesięcy! A wszystko po to, by samodzielnie odkryć ciekawe zakątki, poznać rodowitych mieszkańców oraz… odnaleźć interesujące tkaniny oraz faktury. Jej projekt (nazwany ‘Ride to be One’) posiadał też drugie dno – miał na celu reprezentowanie kobiet, które nie mogą jeździć oraz ścigać się w swoim rodzimym kraju, czyli Iranie, gdzie Maral zaplanowała zakończyć jej epicką podróż.

Kate Grant

Kate to osoba, która urodziła się z zespołem Downa. Pełna optymizmu i uroku Irlandka nie poddała się jednak i swoją odmienność postanowiła przekuć w sukces. Kate zwyciężyła w międzynarodowym konkursie piękności Teen Ultimate Beauty of the World, do którego przystąpić może każdy, bez względu na wzrost, wagę czy stan zdrowia. Od tego czasu regularnie zaczęła się pojawiać w programach telewizyjnych. Obecnie, Kate ma szanse na światową karierę modelki – niedawno podpisała kontrakt z kosmetycznym gigantem Benefit i wkrótce pojawi się w kampaniach reklamowych tej marki.

Larisa Mikhaltsova

Jaki jest najlepszy wiek na rozpoczęcie kariery modelki? 15? 20? A co powiecie na 60+ ? Larisa Mikhaltsova, 66 letnia Ukrainka, nauczycielka muzyki z 40-letnim stażem, została niedawno zauważona przez headhunterów podczas  jej występu w restauracji gdzie grała na akordeonie. Od tego czasu jej życie zmieniło się diametralnie a sama Larisa pojawia się regularnie na okładkach czasopism oraz uświetnia pokazy mody. My, Polacy, również mamy swoją Larisę, a jest nią 80- letnia (!) była aktorka Helena Norowicz, którą możemy dziś podziwiać na plakatach znanych polskich projektantów.

Angelique Toque

Angelique to kobieta, która udowadnia, że nawet bez większego doświadczenia oraz miliona lat stażu w prestiżowych firmach można odnieść sukces. Dziewczyna w swojej pracy skupia się głównie na aplikacjach mobilnych. Jeden ze swoich pierwszych sukcesów osiągnęła już w wieku 19 lat, tworząc aplikację o nazwie Proud służącą do efektywnym zarządzaniem swoich czasem. ‘Apka’ łączy w sobie wiele przydanych dla kobiet (i nie tylko) funkcji jak organizer, listy zadań oraz przypomnienia. Angie tworzy magiczne aplikacje dla swoich klientów z całego świata, które, w założeniu, mają zmieniać świat na lepsze. W przyszłości, ambitna 20-latka chciałaby założyć własną „Akademię Czarodziei”, wspierającą młode talenty.

Leslie Suitor

Amerykanka Leslie Suitor jest osobą interesującą się ekologiczną żywnością. Jakiś czas temu wpadła na bardzo oryginalny pomysł na biznes: postanowiła zaoferować swoim klientom…kury do wynajęcia. Leslie, za jedyne 250 dolarów, umożliwia swoim klientom wypożyczenie 2 kurczaków, które, pod jej czujnym okiem, będą produkować ekologiczne jaja (w cenie jest również klatka oraz podgrzewana grzęda). Podobno interes Pani Leslie kwitnie. Można? Można.

Interesujące?

Zapewniam Was, że to jest zaledwie maleńka garstka inspirujących historii kobiet i ich biznesów, które znalazłam, pisząc dla Was ten artykuł. O czym to świadczy? A mianowicie o tym, że nieważne jest pochodzenie, wykształcenie czy też status materialny. Tak naprawdę liczy się pomysł oraz chęć działania (przy okazji zapraszam do zapoznania się na blogu z moim artykułem, jak skutecznie się zmotywować). Coś czuję, że rok 2019 będzie należał do nas –  silnych, energicznych i pełnych zapału kobiet. Chyba się nie mylę?

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!