fbpx

Lutowe zapowiedzi książkowe

Cztery nadchodzące premiery książkowe wypełnione słowami (i obrazami!), które pomogą spojrzeć na kilka zjawisk z nowej perspektywy: o ludzkich zachowaniach, prawdzie, pożądaniu i walce o przetrwanie. Czy to jeszcze lektura, czy już burzliwy film akcji?

Prawa ludzkiej natury, Robert Greene
Wydawnictwo Sensus 
Premiera: 26 lutego

Jeden z wydawców nazwał Prawa ludzkiej natury „swego rodzaju instrukcją obsługi człowieka”. I oczywiście nie mowa tu tylko o rozgryzaniu zachowań znajomych i sąsiadów, ale również swoich. Znajome są ci momenty, w których angażujesz się w niewłaściwe projekty, zakochujesz się w zupełnie nieodpowiedniej osobie lub robisz coś, o czym wiesz, że może doprowadzić cię do katastrofy, ale w niezrozumiały sposób powtarzasz wzorce autodestrukcyjnych zachowań? No właśnie. Dzięki powyższemu przewodnikowi po meandrach natury człowieka niezrozumiałe zachowania staną się oczywiste, a przy tym poparte wiedzą z zakresu: biologii, psychologii, neurologii, socjologii i historii.

Prawda. Krótka historia wciskania kitu, Tom Phillips
Wydawnictwo Albatros 
Premiera: 26 lutego

Prawdopodobnie słyszałeś już o książce Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko. Jej autor, Tom Philips, zdecydował się popełnić kolejne dzieło, po którym również można spodziewać się, że nie przejdzie bez echa. Tym razem kieruje on uwagę czytelnika na prawdę albo raczej na wszystkie sposoby użyte w celu jej ukrycia. Przed tobą przewodnik po meandrach wciskania kitu, jakie ludzkość wymyśliła przez wieki. Czy potrzebna jest nam kolejna lektura o tym, że ludzie znowu zrobili coś nie tak? Myślę, że tak! W okresie gdy płaskoziemcy i antyszczepionkowcy już nie wierzą ekspertom, a Internet zmienił nasze codzienne życie w odgadywanie co jest fake newsem, a co chociaż leży obok prawdy, potrzeba nam świadomości, że ludzkość zawsze miała tendencję do zmyślania oraz że złoty wiek prawdy nigdy nie istniał. 

Trzy kobiety, Lisa Taddeo
Wydawnictwo Marginesy
Premiera: 26 lutego

Reportaż Lisy Taddeo urzeka Czytelnika szczerością, bezpretensjonalnością i siłą emocjonalnego wyrazu. Dziennikarka oddała głos trzem kobietom, które w zamian wpuściły ją do swoich żyć, sypialni i skrywanych tajemnic. Nowatorski reporterski obraz o pożądaniu. Usiądź wygodnie i weź udział w szczerej siostrzanej rozmowie bez oceniania i moralizatorstwa, w której trzy postaci podzielą się tym, co je podnieca, napędza i ekscytuje. 

Wilk, Jean-Marc Rochette
Wydawnictwo Marginesy
Premiera: 19 lutego
„W samym sercu alpejskiej doliny Vénéon biały wilk i pasterz prowadzą wyniszczającą walkę. Do ostatniej kropli krwi, do ostatniego tchnienia przeciwnika”. Francja pokochała najnowsze dzieło Jeana-Marca Rochette’a – klasyka francuskiego komiksu, a teraz czas na Polskę! W komiksie zaobserwujesz fascynację autora naturą i górami – w rysunkach i płynącej historii ukrył on piękno, surowość i obojętność wobec cierpienia. Taki właśnie jest Wilk – uraczy czytelnika wizualnymi efektami i napełni go wiedzą o odwiecznym konflikcie pomiędzy człowiekiem i zagrożonym gatunkiem.

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!