fbpx

Książka, która obala stereotyp

Na rynku wydawniczym nie brakuje pozycji o wegańskiej kuchni, o mamach wegankach i wegańskich ciążach. Wydaje się, że autorzy kolejnych już niczym nie zaskoczą, że raczej już nic nowego nikt nie wymyśli. Aż pojawia się Mama na roślinach Asji Michnickiej i obala ten stereotyp! Okazuje się, że można napisać książkę, jeszcze jedną na rynku polskim, o diecie wegetariańskiej i wegańskiej dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią, jednocześnie nie pisząc o tym, co wszyscy już wiedzą. 

Książka zasadniczo składa się z dwóch części: kompendium wiedzy oraz książki kucharskiej. Jednak niech nikogo nie zmyli nazwa „kompendium”, gdyż nie jest na pewno nudnym wykładem, raczej ciekawym oprowadzeniem po poszczególnych obszarach, konkretnie i wyczerpująco traktującym tematy, co więcej, nie brakuje w nim osobistych refleksji – dzięki temu porady i informacje są przystępne i rzetelne. W części z przepisami również pojawiają się ciekawe notatki, wynikające z doświadczenia autorki, a są niezwykle cenne, gdy zaczyna się swoją przygodę z wegetariańską i wegańską kuchnią. 

Książka wydana przez wydawnictwo Buchmann jest elegancka i wygodna do codziennego czytania. Nowoczesny design towarzyszy dobrej jakości, książka na pewno jest pozycją na lata i równie dobrze będzie wyglądać za jakiś czas. 

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem książki o diecie roślinnej dla mam i przyszłych mam, to jest to świetna propozycja, która zbiera, podsumowuje, jednym słowem dostarcza komplet informacji w tym zakresie. Ciekawa w formie. Miła w odbiorze. Praktyczna w użyciu. 

Asja Michnicka , Mama na roślinach, Wydawnictwo Buchmann 

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!