fbpx

O ratowaniu planety dla najmłodszych i nie tylko

Recenzja Ratujmy zwierzęta – Jess French, James Gilleard – Wydawnictwo Wilga

Trudne tematy można podejmować na różne sposoby, w bardziej lub mniej umiejętny sposób. Zdecydowanie sztuka ta udała się Jess French i James Gilleard, autorom książki „Ratujmy zwierzęta” omawiającej temat zagrożonych wyginięciem zwierząt. Ciekawe i nietuzinkowe ujęcie tego zagadnienia sprawia, że nawet młodsi odbiorcy stają się bardziej świadomi, bo książka, pokazując problem, jednocześnie edukuje i przedstawia co można zrobić, by negatywne procesy zatrzymać lub choćby spowolnić. Wszystko to w myśl zasady, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma szansę uratować planetę.

Na tematy te trzeba mówić głośno i wyraźnie – książka ta pokazuje problem wyraźnie, przystępnym językiem i w zwartej formie. Fantastyczne ilustracje i przejrzysta formuła zachęca, by do książki wracać oraz zachęcać innych, by ją przeczytali. Jeśli założeniem autorów było zwrócić uwagę, to efekt osiągnęli w stu procentach. 

Godna polecenia pozycja, zarówno pod względem formy, jak i treści, w tematyce szeroko pojętej ekologii oraz dogłębniej omówionego problemu zagrożonych wyginięciem zwierząt różnych gatunków.

Ratujmy zwierzęta – Jess French, James Gilleard – Wydawnictwo Wilga

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!