fbpx

Jak chronić planetę? Podręcznik dla początkujących

Jak uratować świat jest obszerną, przejrzystą i bardzo ciekawie wydaną książką, którą z rozpędu można nazwać poradnikiem – skłamałabym jednak, gdybym napisała, że jest to wyłącznie zbiór porad. Książka Arety Szpury zawiera w sobie wiele wątków bezpośrednio dotykających tematów ratowania planety. Znajdują się tu m.in. bardzo istotne pod względem merytorycznym rozmowy z ekologami oraz artykuły o ekologicznych działaniach z informacją o danych statystycznych (które z miejsca potrafią przerazić). 

Otwierające oczy statystyki dosięgnęły kilka lat temu samej autorki książki. Areta Szpura odnosiła sukces w przemyśle modowym, a ubrania jej marki Local Heroes nosili znani na całym świecie. Po uświadomieniu sobie, jak ogromne ilości śmieci produkuje przemysł tekstylny, Areta porzuciła pracę nad marką i swoją energię skierowała na ratowanie planety. Jednym z efektów jej pracy jest książka Jak uratować świat

W książce nie brakuje również definicji takich haseł jak: ekonomia cyrkularna, greenwashing, zero i less waste oraz słynne babysteps, czyli hasło opracowane i popularyzowane przez Aretę Szpurę w mediach społecznościowych. 

Czytelnik pozna patenty na rozsądne zakupy i na zamienniki pozwalające ominąć plastik. Dowie się również, jak unikać szkodliwych i toksycznych kosmetyków i chemii gospodarczej oraz co wybierać, aby być bardziej świadomym konsumentem w kwestii mody. W książce znajduje się cały rozdział poświęcony diecie roślinnej i niemarnowaniu żywności. W rozdziale „Działaj z głową” czytelnik pozna szereg sposobów na dzielenie się, dowie się, kogo i co wspierać oraz jak budować odpowiedzialny biznes. 

Jak uratować świat jest niezbędnikiem dla każdego, kto w tematy ekologii, ratowania planety, ruch zero i less waste jeszcze się nie zagłębiał, a wszystkie eko-hasła są mu obce. Książka jest zbiorem praktycznych porad i eksperckich wypowiedzi, którą doceni każdy, kto dopiero zdobywa tę wiedzę. Dla czytelników osłuchanych w tematach ekologii i dbania o planetę książka będzie natomiast zbiorem skondensowanych informacji na tematy już poznane, ale za to skumulowane w jednym miejscu, w papierowej i praktycznej formie.

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!

Nasze produkty