fbpx

Premiery książkowe – marzec, kwiecień

W tym miesiącu odpowiedzi na pytania ważne i mniej ważne polecamy szukać w statystyce, bo podobno da się tę dziedzinę lubić, a już na pewno lubi ją Janina Bąk. Przypatrujemy się też kolejnej książce ze słynnym leniwcem na okładce autorki Christel Petitcollin, a zaraz po tym skupiamy się na mowie ciała naszego czworonoga. Z okazji wiosny inspirujemy się do biegania, bo kiedy, jak nie wiosną właśnie? 

Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla? 

Bąk Janina
Wydawnictwo W.A.B.
Premiera: 25 marca

Kto Janiny nie zna chociażby z instagramowego świata w roli charyzmatycznej liderki ortodoksyjnej grupy #DrużynaJanina i autorki bloga Janina Daily, ten powinien wiedzieć, że bardzo lubi ona statystykę. A jej książka dotyczy właśnie tej dziedziny. Tylko nie zniechęcaj się na wstępie, bowiem autorka nie pozwoli ci się tym tematem znudzić! Dzięki setkom ciekawostek pokaże, że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i – wbrew pozorom – przydaje się do wszystkiego, a przy tym można się przy niej nieźle ubawić (zarówno Janina, jak i wydawcy zaręczają, że tak właśnie będzie). W końcu „o taką statystykę nic nie robiliśmy” . 

Jak nie dać sobą manipulować 

Petitcollin Christel
Wydawnictwo Feeria
Premiera: 25 marca

Jak przestać być seryjną ofiarą manipulacji i odzyskać upragnioną niezależność psychiczną? Najnowsza książka Christel Petitcollin powstała na podstawie historii ofiar manipulatorów. Dzięki tej wiedzy autorka daje odbiorcom możliwość wglądu do toku myślenia osób nadwydajnych mentalnie, dla których trudno jest wychwycić pozorną życzliwość i wskazać źródła manipulacji. Jeśli chodzi za tobą nieodparte wrażenie, że raz po raz dajesz się komuś “wrobić”, rady Petitcollin mogą nakierować cię na dobry tor. Autorka chce ułatwić czytelnikom rozpoznawanie szkodliwych znajomości i uwolnienie się od nich. 

Sekret grzecznego psa. Jak rozwiązać dziesięć najczęstszych problemów w wychowaniu pupila 

Konefał Marcin
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Premiera: 29 kwietnia 

Marcin Konefał, polski zaklinacz psów, postanowił podzielić się wiedzą zdobytą w wyniku wieloletnich szkoleń, treningów i resocjalizacji psów różnych ras. Zanim sięgniesz po tę książkę, musisz wiedzieć, że to, jak na codzienność patrzy twój pies, zuuupełnie różni się od twojej perspektywy. I jeśli to mamy ustalone, to możemy zacząć zgłębiać zachowania ukochanego czworonoga. Co zyskasz? Wskazówki doświadczonego zaklinacza psów i pupila wychowanego zgodnie z jego naturą.

Przed siebie. Jak bieganie uratowało mi życie 

Mackie Bella
Wydawnictwo Marginesy
Premiera: 15 kwietnia 

Ta opowieść zaczyna się od rozwodu, problemów psychicznych i życia spędzanego na kanapie. A potem następuje zwrot akcji i Bella, autorka książki, postanawia włożyć buty sportowe i pobiegać. Szalony pomysł, ale pomógł, bo po pierwszym krótkim wyjściu nastąpiło kolejne, kolejne i kolejne. To opowieść o tym, jak bieganie pomogło Belli Mackie w walce z depresją i zaburzeniami lękowymi. Autorka sięga po porady lekarzy, psychologów, sportowców i przyjaciół, by podzielić się inspirującymi opowieściami, badaniami naukowymi i wskazówkami, które pokazują, w jak dużym stopniu ćwiczenia fizyczne mogą poprawić nastrój. Niech nie zwiedzie cię ten patos, bo książka, poza tym, że motywująca, jest również bardzo zabawna. A sama Nigella Lawson komentuje ją w ten sposób: „Nie wiem, czy kiedykolwiek zacznę biegać, ale ta książka jest wybitnie inspirująca.”

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!

Nasze produkty