fbpx
sportowe trendy

7 sportowych trendów na 2019 rok

To, że 2019 rok będzie, tak jak zresztą i poprzedni, stał pod znakiem aktywności sportowej przeczuwa chyba każdy. I bardzo dobrze – akurat za taką modą jesteśmy jak najbardziej za! Trendy lubią jednak ewoluować i wchodzić na inny (wyższy?) poziom.

Specjalnie dla Was, zagłębiłam się w czeluści Internetu i przyjrzałam się ciekawym prognozom prezentującym najnowsze fit-trendy. Zdradzę Wam tyle, oj będzie się działo! 🙂
Zapraszam do lektury.

Sportowa technologia, z którą nie trzeba się będzie rozstawać

sportowe trendy

Już dzisiaj mamy przy (na) sobie mnóstwo gadżetów bez których nie wyobrażamy sobie treningowej rutyny jak smartwatche czy smartbandy. Rok 2019 również będzie stał podobnymi ‚zabawkami’, ale tym razem w wersji znacznie bardziej zaawansowanej niż poprzednie modele. Dodatkowo technologia coraz częściej będzie pojawiała się również w… ubraniach fitnessowych – opaski mierzące tętno wszyte w staniki sportowe czy buty łączące się z komórką i mierzące kroki lub czapki sportowe, dzięki którym możemy w szybki sposób zmieniać muzykę podczas treningu przestaną nas wkrótce dziwić.

Zajęcia fitness dla… osób 55+

Nie jest zaskoczeniem, że nasze społeczeństwo jest społeczeństwem starzejącym się. A kto powiedział, że sport jest tylko dla młodych? Coraz częściej (na szczęście) dostrzega się potrzeby ludzi starszych i to właśnie do nich, bardzo często, skierowane będą zajęcia w klubach fitness – bo sport przecież nie zna granic! To co, jutro joga z babcią? Czemu nie? 🙂

Piękna figura i litry potu w zaledwie 15 minut? Tak, to możliwe!

Wszystkim nam doskwiera chroniczny brak czasu. Ja sama, myśląc o czekającym mnie półtora godzinnym treningu rozpisanym przez mojego trenera, mam ochotę rzucić wszystko w diabły i zająć się przyjemnościami. Na szczęście być może czeka nas wkrótce wybawienie – trening HIIT (High Intensity Interval Training) wchodzi na wokandę. Znany już od paru lat, ale ciągle spychany w klubach fitness na rzecz klasycznych 45-55 minutowych zajęć, tym razem powinien zdominować sale treningowe. Uwaga zwolennicy jogi – dla Was też się coś znajdzie – 15-20 minutowe zajęcia HIIT pod nazwą „Fire Yoga” – będzie ogień!

Sen i relaks – stary/nowy sposób na wysportowane ciało

W 2019 roku będziemy znacznie bardziej przykładać wagę do snu oraz relaksu. Naukowcy już stwierdzili, że efektywny wypoczynek jest niezbędny dla lepszych funkcji metabolicznych organizmu (np. utraty masy ciała), ale także po to, by osiągać coraz to lepsze wyniki sportowe. Pomagać nam w tym mają liczne gadżety, śledzące m.in.nasze fazy snu (czyli powrót do punktu numer 1). Co więcej, teraz będziemy się skupiać tzw. … couchnigu snu – nurt ten pojawia się już coraz częściej w miejscach oferujących zajęcia z medytacji.

Korporacje propagatorami fitnessu

Czy Twój szef propaguje w Twoim otoczeniu zawodowym zdrowe podejście do życia? Pewnie nie do końca, ale już wkrótce możesz poczuć się przez niego zobowiązana do podążania za fit-trendami. Pracodawcy od jakiegoś czasu dostrzegają, że Twoje zdrowie nie jest już tylko Twoją osobistą sprawą. Obecnie coraz więcej firm zachęca swoich pracowników do sportu poprzez benefity w postaci kart sportowych – darmowych lub wymagających niewielkich dopłat. Wkrótce i to może wejść na nowy, wyższy poziom: jedną z nowości w korporacjach na Zachodzie już staje się oferowanie czegoś więcej swoim pracownikom niż standardowy karnet „na siłkę”. Aktywność fizyczna teamów jest ustalana i generowana przez ich szefów i często jest różna w zależności od dnia pracy .

Jak może to wyglądać „w realu”? W poniedziałek będziesz wylewać poty na treningu na siłowni, drugiego pływać w basenie by następnie trzeciego pograć w golfa itd. A to wszystko oczywiście w grupach złożonych z Twoich kolegów z pracy. Brzmi ciekawie? A może lekko przerażająco?

Morskie szaleństwo w środku miasta

sportowe trendy

Lubisz surfować ( i nie mam tu na myśli surfowania w Internecie)? Już wkrótce będziecie mogli oddać się wodnym uciechom praktycznie wszędzie. Dzięki spotkaniom kilku kreatywnych miłośników deski surfingowej powstały urządzenia do wytwarzania sztucznych fal o nazwie Wavegarden oraz Citywave, które już teraz poddawane są testom. Technologia ta pozwala (za pomocą urządzenia, które tworzy sztuczny ruch) wygenerować realistyczne fale mogące płynąć nawet kilkaset metrów. Można to wykorzystywać zarówno w jeziorach jak i sztucznych basenach. Obecnie trwają ostatnie przymiarki i, już w 2019, powstanie 20 zainstalowanych systemów. Pierwszymi oficjalnymi krajami mają zostać Niemcy i Wielka Brytania, która już jest testerem Wavegarden od 2015 roku. Cena? Obecnie około £35 za godzinę.

Być jak ninja

Stany Zjednoczone zwariowały na punkcie telewizyjnego show „American Ninja Warrior”. To sportowy program rozrywkowy, gdzie uczestnicy pokonują ekstremalne tory przeszkód, przełamując jednocześnie swoje lęki. Na jego podstawie, w USA, powstaje coraz więcej siłowni (a dokładniej: hal gimnastycznych) serwujących podobne rozrywki dla lubiących wyzwania. Oferowane są także zajęcia typu Ninja podczas których trenuje się m.in. wspinanie, skakanie, balansowanie oraz kołysanie. Prognozuje się, że moda wyjdzie poza USA i wkrótce dotrze już do całej Europy.

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!