fbpx

Walentynki last minute

Walentynki za chwilę, a Ty nadal nie masz prezentu dla drugiej połówki? Nic straconego! Zamiast kupować coś zbędnego na ostatnią chwilę, usiądź i przeczytaj nasz dzisiejszy tekst o tym, jak zgodnie z duchem zero waste zaimponować swojej drugiej połówce.

Podaruj czas

Ostatnio hasło „podaruj chwilę” pojawia się wszędzie, jednak wbrew pozorom ma ono naprawdę duże znaczenie. O ile drobne prezenty są miłe, to po jakimś czasie zbiera się ich niebezpiecznie dużo. Zaczynają zawadzać, a oddać dalej lub wyrzucić ciężko, „bo to jednak prezent”. Dlatego też podarowanie komuś swojego czasu i zbudowanie wspólnych wspomnień jest dużo bardziej cenne niż kolejna maskotka. Oto kilka naszych niebanalnych propozycji na spędzenie tego dnia razem.

Filharmonia, opera lub teatr

Wyjście do kina w walentynki jest dla niektórych oczywistą i łatwą randką, często wymyślaną na ostatni moment. Dlatego też tego dnia w kinach pojawia się mnóstwo par liczących na wolne miejsca. Kina robią wtedy specjalne pokazy komedii romantycznych, a nawet „antywalentynki”, czyli zwyczajowo pokazy horrorów. Jest tłoczno i zdecydowanie nieromantycznie. Dlatego też jeśli chcecie wyjść gdzieś we dwoje, lepiej zdecydować się na coś innego. Na co dzień mało osób wybiera przedstawienia teatralne czy koncerty w filharmonii, dlatego walentynki są idealną okazją, by zrobić coś po raz pierwszy. Warto zatem zarezerwować bilety nawet dzień wcześniej i bez stresu spędzić kilkadziesiąt minut w przyjemnej atmosferze.

Śniadanie czy kolacja?

Kolejną propozycją „na szybką randkę walentynkową” jest kolacja na mieście. Tak właśnie pomyślało 1000 osób. Przełam ten schemat i zabierz swoją drugą połówkę na… śniadanie! Wieczorne wyjście ma w sobie pewną magię, można wypić lampkę wina w romantycznej atmosferze i pobyć razem. Jednak w restauracji pełnej ludzi, w gwarze rozmów będzie to co najmniej niekomfortowe. Dlatego też wybranie poranka na wspólne wyjście jest bardziej przyjemne. Najlepiej gdy nie trzeba się nigdzie śpieszyć. Możecie na spokojnie, w luźnych ciuchach zjeść śniadanie, porozmawiać, napić się kawy i rozpocząć dzień w miły sposób. Dla osób, które niezbyt lubią wychodzić „na miasto” lub nie mają dnia wolnego, idealną opcją jest śniadanie w domu. W ten dzień wstańcie wcześniej i przed wyjściem do pracy zjedzcie razem śniadanie i napijcie się kawy. Bez pośpiechu. Tak przy okazji, legenda głosi, że we Włoszech można usprawiedliwić spóźnienie do pracy tym, że uprawiało się seks z partnerem.

Dzień we dwoje

Jeśli macie możliwość, by spędzić cały dzień razem, zróbcie to. W poradnikach na tę okazję pojawiają się takie propozycje jak: wycieczka za miasto, zwiedzanie własnego miasta albo dzień w spa. Jednak my mamy dla was inną propozycję. Usiądźcie rano przy śniadaniu i niech każde z was pomyśli, na co ma dziś ochotę, a później wybierzcie razem jeden pomysł. Może to być wspólny trening, leżenie na kanapie i oglądanie seriali, wyjście na spacer, do galerii, na masaż, do spa. Róbcie przez cały dzień to, co sprawi wam przyjemność. Totalnie bez pośpiechu. Tego dnia nie musicie nigdzie zdążyć na określoną godzinę. Warto sprawdzić też okazje na (Grouponie) [https://www.groupon.pl/]. W ten dzień możecie trafić na specjalne oferty na różne wydarzenia, wejściówki do ciekawych miejsc czy pakiety na dobre jedzenie za pół ceny.

Podaruj coś wyjątkowego

Szukając prezentu idealnego, łatwo popaść w wir marketingowych okazji. Dlatego też zanim zaczniemy kupować kolejne zbędne rzeczy, zastanówmy się, co konkretnie ucieszy naszą drugą połówkę. Może jakiś dodatek do hobby? Sprzęt, który się jej przyda? A może nic materialnego?

Zaplanowany wydatek

Po pierwsze zastanów się, czy twój partner lub partnerka nie planowała w najbliższym czasie zakupu nowej rzeczy lub nie wspominała o kursie, który chciałaby zrobić. W ten sposób na pewno trafisz z prezentem, a obdarowany czy obdarowana ucieszą się najbardziej z tego, że słuchasz tego, co mówią i dbasz o ich potrzeby czy rozwój.

Jeśli kwiaty to… 

Najlepiej doniczkowe. Kwiaty cięte bardzo szybko stracą swój blask i staną się kolejnym niepotrzebnym zakupem. Zostaną po nich tylko wstążki i inne ozdoby, z którymi nie ma, co zrobić. Dlatego też jeśli zdecydujesz się na zakup kwiatów, wybierz te doniczkowe. Dobrą opcją jest również „las w słoiku”. Jest to bardzo wytrzymała konstrukcja, która jest samoobsługowa. Nie trzeba jej nawet podlewać.

Zrób to sam

Najszczersze prezenty pochodzą właśnie od serca. To co, że nie masz zdolności manualnych, że nie wszystko wyjdzie super albo coś będzie krzywo. Ważne, że prezent zrobisz własnoręcznie. Czy to będą siatki wielokrotnego użytku na owoce, czy zwykła kartka zero waste (z niepotrzebnych rzeczy) – taki prezent będzie najlepszy. Bardzo fajnym pomysłem jest też słoik 365. powodów. W szklanym, dowolnie przyozdobionym słoiku umieszczamy 365 karteczek. Na każdej z nich piszemy jedno lub dwa zdania. Możemy na karteczkach umieścić powody, dla których kogoś kochamy, cytaty motywujące, wspomnienia z podróży. Wszystko co poprawi humor naszemu partnerowi lub partnerce każdego dnia najbliższego roku.

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!