fbpx
wszędzie #zwłasnymkubkiem - przegląd kubków zero-waste

Wszędzie #zwłasnymkubkiem! – przegląd kubków zero-waste

Jak często zdarza Ci się brać kawę na wynos? Czy jesteś jednym z tych kofeinowych szaleńców, którzy nie przeżyją dnia bez swojego Napoju Życiowej Energii czy może kawa na wynos zdarzy Ci się raz czy dwa, kiedy nie masz czasu wypić jej w domu? Bez względu na to czy zdanie „na wynos proszę” wypowiadasz codziennie czy raz w miesiącu, kubek wielorazowego użytku jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie!

Wszędzie #zwłasnymkubkiem – przegląd kubków zero-waste V mag!

Statystyki mówią same za siebie

Dlaczego miałbym nosić ze sobą własny kubek za każdym razem, gdy chcę kawę na wynos? Odpowiedź jest prosta: kubkowa sytuacja już dawno wymknęła nam się spod kontroli, a Matka Natura woła o pomoc. Obecnie na świecie produkowanych jest aż 500 000 000 000 jednorazowych kubków rocznie! Czy ilość zer Cię nie przeraża?

Kubki jednorazowe błędnie uważa się za papierowe, a co stoi za tym myśleniem, że mogą bez problemu zostać poddane recyklingowi. Tymczasem nie sam papier tworzy kubek, ponieważ jest on szczelny i nieprzemakalny, a na te funkcje wpływają tworzywa sztuczne, dokładniej warstwy polietynelu. Zaledwie 0,25% produkowanych kubków może zostać poddane recyklingowi.

Produkcja nowych, jednorazowych kubków wymaga wycinania prawie 20 milionów drzew rocznie.

Pozostając w obrębie statystyk, jeśli Twój ulubiony napój bierzesz na wynos 3 razy w tygodniu, to rocznie zużywasz 160 kubków. To całkiem sporo, prawda? Tymczasem wybierając kubek wielorazowego użytku, ograniczasz tę liczbę do zera, Twoja kawa jest ciepła znacznie dłużej, a kształtów i wzorów jest do koloru, do wyboru! Wybierz taki, który będzie wyrażał Ciebie najlepiej

Zachęcony? To zapraszam dalej.

Znajdź swój własny!

Wszędzie #zwłasnymkubkiem! - przegląd kubków zero-waste

Jeśli jesteś gotów na nową przygodę z wielorazowym eko-kubkiem w ręku, to teraz najfajniejsza część, czyli wybór odpowiedniego dla siebie.

  1. KeepCup – są kolorowe, o oryginalnym designie i każdy z nich krzyczy, żeby go kupić. To są po prostu bardzo urocze kubki, które podbiją Twoje serce paletą barw i praktycznością! A wszystko za sprawą dwóch braci, którzy nie na żarty przerazili się ilością używanych kubków w kawiarni, którą prowadzili w Melbourne.
  2. Klean Kanteen – ekologiczna alternatywa dla praktycznych elegantów – tak dokładnie można opisać produkty oferowane przez tę markę. Kubki są estetyczne, z interesującym designem, ale też prostotą, którą eleganci docenią ;). A Ci bardziej praktyczni na pewno zachwycą się, że kubek Klean Kanteen jest wolny od BPA i toksycznych substancji oraz wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej.
  3. WoodWay – tu kolejny hit, bo kubek nie byle jaki, a z włókien bambusowych!
    Do tego w 100% biodegradowalny. Motto kubka WoodWay brzmi: „pij ulubiony napój przez całe lata, a gdy nie będziesz go potrzebować, zwróć kubek naturze!”. WoodWay oferuje naprawdę piękne, cieszące oko wzory i kolory, więc najpierw będziesz go chciał, potem nie będziesz mógł się zdecydować, a na końcu zmęczony wybierzesz wzór z rowerami i to będzie strzał w dziesiątkę!
  4. Mighty Mug – to kubek dedykowany wszystkim fajtłapom i niezdarom, co to zawsze trochę napoju muszą wylać i wybrudzić biurko, dokumenty i siebie. Z kubkiem od Mighty Mug, to Ci się nie uda! Producent obiecuje, że kubek nie będzie się przypadkowo przewracał. Dodatkowy plus to dłuuugie trzymanie temperatury.
  5. Contigo – jeśli zależy Ci na kubku, co to z Tobą zawsze i wszędzie i w każdych warunkach wytrzyma, to ten z Contigo na pewno się nada! Materiał i stopień szczelności są tu na wysokim poziomie, więc nie ma co się martwić, że coś pęknie lub się wyleje.
  6. Sea to Summit – a może jesteś zwolennikiem „im mniej, tym lepiej” i zachwycisz się składanym kubkiem silikonowym? Jest lekki, zajmuje minimum miejsca, ale niech Cię nie zwiedzie to maleństwo, bo potrafi wytrzymać temperatury od -40 do +150 stopni Celsjusza, a po nalaniu gorących napojów nie parzy w dłonie.
  7. Espro – ten kubek będzie Twoim najlepszym dostarczycielem kofeiny, bo nie dość, że utrzyma napar w odpowiedniej temperaturze, to jeszcze sam go zaparzy! Firma Espro z Kanady proponuje połączenie frenchpressa i kubka w jednym, czyli Espro Press! Wydobądź pełny smak swojej kawy i ciesz się nim gdzie sobie tylko życzysz 🙂
  8. Hario Uchi Mug – Uchi Mug ma nie tylko uroczą nazwę, ale też kształt. Jego podwójne ścianki ze stali nierdzewnej zapewniają bardzo dobre utrzymanie temperatury (napar o temperaturze 95°C po godzinie będzie nadal gorący). Jest idealny dla tych nieustannie zabieganych!

Kubki dostępne są m.in. w sklepie internetowym coffeedesk.pl, poświęconym miłośnikom kawy i nie tylko. Dla wszystkich wielbiących swój napar w kubku na wynos przygotowaliśmy z Coffedesk niespodziankę! Od teraz do końca sierpnia hasło vmag zapewnia 20% zniżki na kubki: Klean Kanteen, Keepcup oraz Uchi Mug od Hario. A jeśli spodobał Ci się model Mighty Mug, to od dziś możesz go kupić 10% taniej. Fajnie? Pewnie, że fajnie! Niech Wasza kawa zawsze będzie ciepła, a kubki wielorazowe!

#zwłasnymkubkiem

Problem kubków jednorazowych jest ogromny i bardzo negatywnie wpływa na środowisko, ale nie ma co siedzieć z założonymi rękami, Polskie Stowarzyszenie Zero Waste wraz z inicjatywą Oddam Odpady zdecydowanie nie siedzi! Preżnie działają organizując akcję: ,,Z własnym kubkiem”. Na czym ona polega? Na zwiększeniu świadomości, otwarciu oczu i dążeniu ku dobremu, zarówno u klientów jak i właścicieli kawiarni.

Kliencie! Przy zakupie kawy na wynos, poproś o przelanie jej do Twojego kubka. Właścicielu kawiarni! Na takie prośby odpowiadaj z uśmiechem, wiedz, że serwowanie kawy do kubka klienta jest bezpieczne, wprowadź ten zwyczaj na stałe do Twojej kawiarni. Zgłoś swój lokal do akcji, a zostanie on umieszczony na mapie miejsc przychylnych inicjatywie #zwłasnymkubkiem

To takie proste! 🙂

Zdjęcia kubków pochodzą ze stron producentów. 

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!