Wyzwanie zero waste

w 8 dni dowiedz się,
jak zminimalizować ilość wytwarzanych śmieci

Rzadko zastanawiamy się nad prawdziwą ilością produkowanych przez nas odpadów, a tymczasem codziennie wyrzucamy około 2 kilogramy śmieci!

99% kupionych przez nas rzeczy ląduje w koszu w ciągu 6 miesięcy. Rocznie tworzy się 300 milionów ton plastiku, z czego połowa to plastik jednorazowego użytku.  Jedynie 9% plastików zostaje poddanych recyklingowi, a reszta ląduje na wysypiskach. Nadmiar śmieci i nadmiar plastiku to obecnie prawdziwe zagrożenie dla naszej planety, czyli także i dla nas. Coraz więcej ludzi buntuje się przeciwko temu i decyduje się na życie „zero waste”. Jeśli zastanawiasz się, co znaczy „zero waste”, nasze Wyzwanie jest właśnie dla Ciebie! Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak żyć bez odpadów z korzyścią dla zdrowia, środowiska i portfela.

Wyzwanie trwa od 20 marca i do 27 marca włącznie. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne. Codziennie dostaniesz maila z praktycznymi wskazówkami podzielonymi na 5 kategorii: zakupy, łazienka, kuchnia, podróże i sprzątanie. Zaczynając od dnia pierwszego, w co drugi dzień wyzwania spotkamy się o godzinie 20:30 na naszym Facebooku, gdzie będziemy poszerzać informacje zawarte w mailach i odpowiemy na Twoje pytania. Każdy uczestnik wyzwania może wziąć udział w konkursie i wygrać zestaw ułatwiający życie zero waste. Na uczestników czeka także atrakcyjny rabat w naszym sklepie.

Zapisy dostępne były do 20 marca do godziny 23:59. Ale nie martw się, wiedza Cię nie ominie – 28 marca do sklepu wejdzie „paczka wyzwaniowa” z ebookiem i zapisami z live!

wyzwanie zero waste
wyzwanie zero waste

Harmonogram wyzwania:

Dzień 1 20/03 – WSTĘP DO ZERO WASTE – Facebook Live 20:30

Dzień 2 21/03 – ZAKUPY

Dzień 3 22/03 – ŁAZIENKA cz. 1 – URODA – Facebook Live 20:30

Dzień 4 23/03 – ŁAZIENKA cz. 2 – WIELORAZÓWKI

Dzień 5 24/03 – KUCHNIA cz. 1 – Facebook Live 20:30

Dzień 6 25/03 – KUCHNIA cz. 2 – RECYKLING I KOMPOST

Dzień 7 26/03 – PODRÓŻE

Dzień 8 27/03 – SPRZĄTANIE – Facebok Live 20:30

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter* i nie przegap kolejnego wyzwania!*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na wysyłkę informacji o naszych nowościach, produktach i uslugach. W każdej chwili możesz wycofać zgodę, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności V mag.

Nasi partnerzy: