fbpx
Tydzień wege

XIII edycja Tygodnia Wege!

Tydzień Wege to cykliczna impreza organizowana przez Fundację Viva! Dla Zwierząt – jest największą i najstarszą imprezą promującą wegetarianizm i weganizm w Polsce. W tym roku odbędzie się 19-26 maja, a w całym kraju będzie można wziąć udział w wydarzeniach, których głównym celem jest promocja diety roślinnej, zdrowego stylu życia i poznawanie innych osób o podobnych wartościach.

– Tydzień Wege najhuczniej będziemy obchodzić w stolicy. Warszawskie obchody zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. – mówi Magdalena Góra, koordynatorka projektu.

Tegoroczna edycja Tygodnia Wege będzie związana ze świętem mam: 23 maja będzie można spotkać się z Asją Michnicką, autorką książki Mama na roślinach oraz dietetyczką Iwoną Kibil, która specjalizuje się w żywieniu dzieci. W Dzień Matki odbędzie się Wegański Piknik na Polu Mokotowskim z pysznym jedzeniem, produktami dla mam i dzieci oraz strefą warsztatów i wykładów dla całej rodziny.

Już od 10. lat w trakcie Tygodnia Wege odbywa się Bieg Wegański organizowany przez Fundację Run Vegan.

Podczas warszawskich obchodów Tygodnia Wege odbędzie się także otwarty pokaz gotowania z Weganonem w restauracji Caffe Miasto. Będzie można również wysłuchać panelu dyskusyjnego na temat spożywania nabiału, czy spotkać się ze znanymi  twórcami internetowymi, którzy w mediach społecznościowych promują weganizm.

Partnerem tegorocznej edycji została sieć kin Helios. W  siedmiu polskich miastach przez czas trwania Tygodnia Wege kino będzie emitowało spoty programu Zostań Wege, a w kinie w warszawskim Blue City odbędzie się polska premiera kolejnego filmu Michała Siewierskiego pt. Diet Fiction.

Organizowana przez Fundację Viva! Dla Zwierząt impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe. Jest kierowana nie tylko do wegetarian i wegan, ale też (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy dla samych siebie.

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!