fbpx

Zapowiedzi książkowe – lipiec, sierpień, wrzesień

Przed tobą wakacyjny zestaw książek, które pomogą ci uporządkować kilka spraw. Po pierwsze – kosmetyczkę i podejście do świadomej pielęgnacji, po drugie – relacje ze sobą i z innymi, a po trzecie – cośróbstwo, czyli nałóg naszych czasów.  

Slow Beauty. Recepta na piękno 
Agnieszka Pocztarska
Wydawnictwo Znak 
Premiera: 2 września

Czytanie etykiet kosmetyków nie należy do prostych zadań. Zazwyczaj już po trzecim słowie łatwo się zgubić w gąszczu trudnych i niezrozumiałych nazw. Mam znajomych, którzy opanowali tę sztukę, i czasem proszę ich o pomoc w odczytaniu danego produktu, ale Agnieszka, autorka książki, postanowiła sprostać temu zadaniu sama. Co więcej, po latach pracy z ekspertami, z myślą o każdej kobiecie, opracowała filozofię pielęgnacji slow beauty, tak aby naturalna pielęgnacja nie była błądzeniem we mgle i żebyśmy wszystkie mogły dbać o siebie świadomie.

Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku 
Stefanie Stahl
Wydawnictwo Otwarte
Premiera: 12 sierpnia 

Stefanie Stahl to już wyjadaczka na arenie literatury psychologicznej – jej książki przeczytało 1,5 miliona ludzi. Wliczam się w to grono, o czym świadczy recenzja książki Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem. Najsłynniejsza niemiecka psychoterapeutka przekonuje nas po raz kolejny, że niska samoocena to nie dożywotni wyrok. Jest to na pewno bardzo trudna cecha, bo ile to już razy powtarzaliśmy sobie, że chcielibyśmy być bardziej pewni siebie…? Niestety nasz udział w procesie zmian często kończy się na „jojczeniu”. Resztę pozostawiamy losowi. Tymczasem, gdybyśmy przejęli dowodzenie nad swoją samooceną, a nie ona nad nami, moglibyśmy wiele wygrać. Na szali waży się nie tylko lepsze zdrowie psychiczne, ale też fizyczne!

Jak robić nic 
Jenny Odell 
Wydawnictwo Mova 
Premiera: 2 września 

W dzisiejszych czasach mierzymy się z nowym nałogiem. Nałogiem cośróbstwa.

Hasło produktywność opanowało planetę. Wyszukiwarka Google tonie w artykułach pod tytułem Jak być bardziej produktywnym?, aplikacje prześcigają się w kategoriach zaoszczędzenia nam czasu, bo przecież czas to pieniądz, a nasze głowy ani na chwilę nie potrafią znaleźć ukojenia, bo zalewa je fala produktów, zdjęć i postów w mediach społecznościowych… 

Czy w ogóle można uwolnić się od cośróbstwa? Bo to, że trzeba, chyba nie ulega wątpliwości. Zaczęliśmy postrzegać nasze być albo nie być w kategorii ilości wykonanej pracy, tymczasem zgadnij, co jeśli nie wykażesz się produktywnością, to… świat się nie zawali. Wręcz przeciwnie – zrobisz mu przysługę. Jenny Odell zachęca, abyśmy skierowali uwagę na świat rzeczywisty – pełen różnorodności i inspiracji. Jak je dostrzec? Poprzez zmniejszenie lawiny wymagań i rozpraszaczy. 

Nunchi. Koreański sekret dobrych relacji z ludźmi
Euny Hong 
Wydawnictwo Literackie
Premiera: 15 lipca

Świat edukuje się na temat koreańskich tajników urody. Tymczasem nie tylko w tej kwestii możemy czerpać inspirację od Koreańczyków. 

Dlaczego niektórzy brylują w towarzystwie, pną się po drabinie sukcesu, doskonale dogadują się z innymi, a ty wchodzisz do pokoju pełnego ludzi i nagle wszyscy milkną? To zasługa nunchi, tłumaczonego jako „mierzenie okiem”. O nie, pomyślisz, czy to kolejna moda, Marie Kondo stosunków interpersonalnych? Nie wydaje mi się. To naczelna zasada koreańskiego życia, która sprawdza im się od tysięcy lat. Innymi słowy –  koreańskie korepetycje z inteligencji emocjonalnej i świadomości sytuacji. Droga do poznania koreańskiego sposobu na przetrwanie i dobre samopoczucie. 

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!