fbpx

Zapowiedzi książkowe – wrzesień 2020

Wrzesień, to taki miesiąc, w którym chcemy marzyć o podróżach, jedzeniu ciepłych, wegańskich posiłków i przyciąganiu samych pozytywnych myśli (ale też przyglądaniu się tym negatywnym, kiedy już się pojawią). Te książki powinny w tym pomóc:

Nomadzi. Życie w drodze, Bukłaha Zuzanna
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Premiera: 16 września 2020

Jeśli wydaje ci się, że ludzie mieszkający w vanie to tylko gdzieś po drugiej stronie ekranu i nie na „swoim podwórku”, to ta książka na pewno pokaże, że jest inaczej. Nomadzi. Życie w drodze, to opowieść o ludziach z krwi i kości, a do tego Polakach, którzy zdecydowali się na urozmaicenie swojej codzienności poprzez rzucenie pełnoetatowej pracy i zamieszkaniu w busie. Prawnicy, nauczyciele, blogerzy, aktywiści. Single, pary i całe rodziny. To opowieść nich wszystkich, a każda wyjątkowa!

Poza inspirującymi historiami znajdziemy też praktyczne rady, jak to zrobić, żeby połączyć pracę z podróżami i wyjść z tego cało :).

Zielona uczta. Jesień, zima, Slater Nigel 
Wydawnictwo Filo
Premiera: 16 września 2020

Już sama recenzja Jamiego Olivera powinna nam wystarczyć, żeby choć trochę zainteresować się najnowszą książką Slatera: „Nigel to cholerny geniusz!”. Zielona uczta to książka pełna roślinnych przepisów, do których lgniemy jesienią i zimą, bo są ciepłe, łagodne i sycące. To ponad 100 pomysłów, które nie tylko pomogą przetrwać jesienno-zimowe pory posiłków z godnością i z pełnym brzuchem, ale które są celebracją prostego warzywnego gotowania i przyrządzania dań z sezonowych produktów.

Czego chcieć więcej na nadchodzące chłody?

Jak przyciągać dobre rzeczy, Rojas Marian Estapé
Wydawnictwo MUZA
Premiera: 30 września 2020

Czasami mamy wrażenie, że jakieś emocje pojawiają się w nas „bez powodu”. Najczęściej traktujemy tak smutek lub niepokój, zbywając go machnięciem ręki. Tymczasem jeśli przestaniemy je z automatu ignorować i zwrócimy na nie uwagę, zobaczymy, że każde uczucie ma swoje konkretne źródło. Marian Rojas Estapé, uznana specjalistka w zakresie psychiatrii, postanowiła w przystępny sposób wyjaśnić trudne procesy zachodzące w naszym mózgu. Autorka skupia się m.in. na toksycznym myśleniu, które swój początek bierze w destrukcyjnych słowach, ale potrafi wpłynąć na cały nasz organizm; jak również na tym, co wywołuje w nas pozytywne myślenie i jak robić to jak najczęściej. Bez tajemniczych afirmacji, tylko czysta naukowa wiedza! 

Nasza misja

V mag to wartościowe treści o diecie roślinnej, zero waste i szeroko pojętym świadomym życiu. Rozmawiamy z inspirującymi osobami i dzielimy swoimi przemyśleniami. Chcemy przekonać Cię, że da się znaleźć złoty środek między codzienną gonitwą a życiem zgodnym z naturą. Poszukajmy go razem!